niedziela, 7 grudnia 2008

Witam Wszystkich!

Witam Wszystkich bardzo serdecznie!

Niniejszy blog jest poświęcony wymianie albumów, którą mam przyjemność organizować. Do zabawy są zaproszone osoby, które od dawna zajmują się scrapbookingiem i technikami podobnymi. Mają swój własny, niepowtarzalny styl - rozpoznawalny z daleka.

Zasady zabawy są proste:
każda z nas tworzy swój album, ozdabia okładkę, tylnią stronę i karty przeznaczone na pierwszy wpis. Zostawia tyle miejsca, ile jest uczestniczek. Pisze list przewodni określający sposób i zasady wpisu. Tak wykonany album wysyła do kolejnej uczestniczki zabawy. Porozumiewamy się za pośrednictwem e-mailii, gg , notek-komentarzy tutaj lub innych form komunikacji.
Od początku będzie to jawna edycja, czyli podajemy tematy naszych albumów i pokazujemy zdjęcia swoich wpisów na tym blogu. Dlatego każda z uczestniczek tej wymiany otrzymuje uprawnienia autora niniejszego bloga. Do końca grudnia tworzymy nasz albumy i podajemy tytuły, które zapiszę koło Waszych nicków. Wysyłka albumów następuje z początkiem stycznia. Na ozdobienie albumu kolejnych uczestniczek będziemy miały 2 tygodnie (myślę, że to wystarczająca ilość czasu).
Wciąż czekam na potwierdzenie uczestnictwa kilku scraperek. Jeśli nie odezwą się do 12-15.12.2008r zaczynamy bez nich.

Małe ustalenia formalne:

1) Album nie może przekroczyć rozmiaru 20x20 cm. Chodzi o to, aby mógł się zmieścić w kopertę z folią bąbelkową. Kształt jest dowolny - może być kwadrat, prostokąt, ale też inne bardziej fantazyjne kształty.
2) Albumy wysyłamy tylko i wyłącznie listem poleconym i w kopercie bąbelkowej, aby album przetrwał wszystkie podróże. Dowód nadania zachowujemy - na tzw. "wszelki wypadek". Głownie chodzi o ewentualne reklamacje na poczcie i możliwość udokumentowania, że album, rzeczywiście się wysłało.
3) Jeżeli zauważymy, że coś się uszkodziło w trakcie przesyłki w albumie - naprawmy w miarę naszych możliwości.
4) Każda z uczestniczek robi okładkę i tyle kartek ile będzie zapisanych osób do zabawy.
5) W albumie piszemy tzw. "list przewodni" - tj. instrukcję wpisu: jaki wybierała sobie temat albo motyw albo kolor przewodni, czy chce, żeby zostawiać tam dużo miejsca na włożenie zdjęć, czy chce mieć całe strony zescrapowane
6) Na wysyłkę mamy max 2 tygodnie, a jak ktoś zrobi szybciej to niech po prostu śle, a nie czeka aż do tego nieszczęsnego dwutygodniowego terminu. I meldujmy się tutaj, kto ma jaki album, kiedy wysłał.
7) STARAMY SIĘ NIE ROBIĆ ZASTOJÓW. Po skończeniu "swojej" strony w albumie posyłamy go dalej wg. listy kolejności. Pierwsza uczestniczka wysyła album do drugiej, druga do trzeciej, itd.
8) Zdjęcia albumów i wpisów do nich umieszczamy na tym blogu oraz w swoich blogach, galeriach - jeśli ktoś oczywiście zechce.
9) Traktujemy innych uczestników tej wymiany tak, jak same chciałybyśmy być potraktowane.

11 komentarzy:

eight pisze...

Witam serdecznie wszystkie scraperki!

pasiakowa pisze...

I ja się z Wami witam :D
Szykuje się ciekawa wymiana :)

Abrakadabra pisze...

Witam Moje Drogie!
Ekipa się nam tworzy niesamowita:-)
Bardzo mnie to cieszy!

rudlis pisze...

Witam, witam tak twórcze osóbki :)
Miło mi uczestniczyć w tej wymianie :D

nowalinka pisze...

Poddałam się i dopisałam się również...po takim zaproszeniu ;)
Witam Was Dziewczęta :))
Jak będę miała jakis zastój czy brak weny to możecie mi łeb ukręcić ;))

pasiakowa pisze...

Cudnie! :)

Anonimowy pisze...

Ja również witam:)

Beata Ewa pisze...

Ja rowniez witam wszystkich :)

k_maja pisze...

Cześć Dziewczyny! Rzutem na taśmę się załapałam... Skuszona składem ekipy - przyznaję się otwarcie ;)

Mirabeel pisze...

Witam i ja wszystkie uczestniczki :)

Renny Berryboar pisze...

Hmmm... O ile w ogóle bym się załapała to... przepasowałam termin zapisów :( Dziś jest trzynasty...